Oblicza ubóstwa w Timorze Wschodnim

Nowy prezydent Timoru Wschodniego i były przywódca zbrojnego oporu przeciwko indonezyjskiej okupacji, Taur Matan Rauk powiedział, że wysoki poziom ubóstwa w Timorze Wschodnim stanowi zagrożenie dla stabilności i bezpieczeństwa kraju.

„Przywódcy Timoru Wschodniego i jego naród zdołali rozwiązać wielkie przeszkody w przeszłości, takie jak walka przeciwko okupacji indonezyjskiej, ale po odzyskaniu niepodległości nie jesteśmy w stanie rozwiązać drobnych problemów, takich jak zmniejszenie ubóstwa” – oświadczył prezydent.

 

 

W pierwszej połowie września wielu mieszkańców Timoru Wschodniego poruszyła historia starszego mężczyzny, który zmarł na ulicach Dili, stolicy kraju,. Fotografia starszego człowieka, już martwego, została opublikowana na Facebooku z następującym podpisem: „Ten biedak zmarł samotną śmiercią w miejscu publicznym, jedynie jego psy przebywały u jego boku. Znany jako wujek Antonio, został znaleziony martwy na schodach budynku klubu sportowego, pół ubrany, w towarzystwie dwóch lojalnych psów, siedzących nad nim jako jedyni świadkowie jego smutnego odejścia. Wujek Antonio był znany jako biedny mieszkaniec ulicy, który często prosił o coś do jedzenia”.

Serwis East Timor Law and Justice Bulletin, w komentarzu do śmierci mężczyzny napisał: „Śmierć wujka Antonio w tak strasznych okolicznościach, a także codzienny horror przechodniów na ulicy, zbierających śmieci, tak jak ta starsza pani, przerasta wszelkie zrozumienie, szczególnie, gdy ma się na uwadze ogromne bogactwa (10 mld dolarów), zgromadzone na wschodniotimorskim funduszu naftowym”.

 

Na podstawie: michr.net, easttimorlegal.blogspot.com

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Azja, Oceania, Prawa Człowieka i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Oblicza ubóstwa w Timorze Wschodnim

  1. pojechana pisze:

    ropa zawsze pogłębiała tylko przepaść między bogatymi i biednymi…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s